Saulainā Dienviditālija

AVIOTŪRE UZ DIENVIDITĀLIJU: APŪLIJAS UN BAZILIKATA REĢIONU

09.11.2019 – 13.11.2019

Cena: 388 EUR

Cenā iekļauts lidojums, transferi, bagāža (5kg rokas un 20 kg nododamā), gida pakalpojumi, 4 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)

Tiešais lidojums Rīga –Bari – Rīga 

Par ceļojumu:

1. diena
Tikšanās Rīgas lidostā (precīzs laiks tiks paziņosts 2-3 dienas pirms lidojuma).
Lidojums Rīga – Bari.
Ierašanās Bari.
Apskates ekskursija Bari.
Bari – liela ostas pilsēta, kas atrodas Adrijas jūras piekrastē, kur ir ļoti daudz viduslaiku celtņu, zaļu ieliņu un mājīgu pagalmu. Šeit ir ļoti daudz vēsturisku vietu, dažādu stilu arhitektūra un pludmales. Galvenās majestātiskās ēkas ir koncentrētas Bari vecpilsētā: Bari pils, Sv. Sabina katedrāle, Ferrāra laukums, kur atrodas galerijas, tirgi un restorāni, kā arī galvenais pilsētas simbols – Sv. Nikolaja bazilika, kur tiek glabāti viena no galvenā svētā, Nikolaja Brīnumdara, pīšļi. Jaunās pilsētas sirds ir gleznaina krastmala, kas ir viena no garākajām Eiropā (vairāk nekā 30 km gara.
Brīvs laiks.
Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

2. diena
Brokastis.
Ekskursijas programma „Alberobello – Kastelāna grota”.
Netālu no Bari atrodas Alberobello – pilsēta, kas pasaulē ir slavenā ar tās mazajām un brīnišķīgajām baltām Trulli mājiņām ar konusveida jumtiem, kas kā sēnes ir izsijātas pa pakalniem. Šeit to skaits pārsniedz 1000, bet vairāku namiņu vēsture aizsākās jau 14.gs. Mājiņas nosaukumu ir ieguvušas pateicoties savai formai (Trulli), kas tulkojumā nozīmē „kupols”. Neskatoties uz to, ka visas mājiņas ir līdzīgas viena otrai, divas vienādas Jūs diez vai atradīsiet, bet pateicoties to unikalitātei (jo visā pasaulē nav nekā līdzīga), UNESCO ir iekļāvis tās Pasaules mantojumu sarakstā.
Nākamais mūsu programmas punkts ir Kastelāna grota (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi ~16 EUR) – Apūlijas pazemes pilis, milzīgs pazemes alu komplekss, kuru uzskata par vislielākajām dabīgajām grotām visā Itālijā. Grotas tika izveidotas miljons gadu atpakaļ, pazemes upes izskalošanas un erozijas ietekmē. Mūsdienas grotas ir labi aprīkotas ekskursiju organizēšanai.
Atgriešanās viesnīcā.
Nakts viesnīcā.

3. diena
Brokastis.
Ekskursijas brauciens Ostuni.
Ostuni atrodas pakalnā, kur sniegbaltās mājiņas un birzes iet lejā taisni uz plašajām sniegbalta pludmalēm un jūru. No jebkuras vietas pilsētā paveras lielisks skats. Pilsētiņas vēsturiskais centrs ir kā īsts labirints, kas sastāv no šaurajām ieliņām, šķērsielām un ziedu apvītām kāpnēm. Pilsētā ir saglabājušas viduslaiku celtnes gandrīz neskartā veidā, piemēram, Assunta katedrāle, kur glabājas viens no svarīgākajiem mākslas darbiem „Madonna ar Svētajiem”, Sv. Vito Martire baznīca un Brīvības laukums.
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā.
Nakts viesnīcā.

4. diena
Brokastis.
Ekskursijas brauciens uz Matēru.
Matēra – neparasta un unikāla vieta ar senlaicīgu vēsturi un arhitektūru, lieliskajām panorāmām un šaurajām līkumainām ieliņām, baznīcām un akmeņiem. Pilsētas teritorijā ir saglabājušas liecības par cilvēka dzīvošanu šeit vēl kopš paleolīta perioda. Galvenā Matēras apskates vieta ir klintīs izgrebtās alas, kuras vietējie iedzīvotāji pārvērta par savdabīgiem mājokļiem. Daudzas no tām ir saglabājušas savu pirmatnējo izskatu, bet dažas tika rekonstruētas par viesnīcām, restorāniem un muzejiem. Tādās mājās-muzejos parāda to cilvēku sadzīvi, kas tajās ir dzīvojuši. Klintīs ir paslēptas arī baznīcas, to ir aptuveni 130. Viss vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Šeit var atrast arī turīgu iedzīvotāju pilis ar plašām terasēm un balkoniem.
Ekskursijas beigās dosimies uz vīna darītavu, kur Jums būs iespēja nogaršot vietējos vīnus.
Atgriešanās viesnīcā.
Nakts viesnīcā.

5. diena
Brokastis.
Numuriņu atbrīvošana.
Brīvs laiks vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Brindizi un Leče (papildu maksa 45 EUR)
Leče – Apūlijas pērle, kas atrodas pašā „itāļu papēža” centrā. Šo pilsētu dēvē par „dienvidu Florenci” un „baroka stila arhitektūras zelta galvaspilsētu”, jo gandrīz ikviena celtne ir mākslas darbs. Neapšaubāmi, ka Santa Kroče bazilika ir pilsētas baroka arhitektūras simbols. Pastāv viedoklis, ka, ja ne attālināta lielu transporta mezglu atrašanās vieta, Leče varētu aizēnot daudzu Itālijas pilsētu slavu.
Brīvs laiks.
Ceļš uz Brindizi.
Brindizi ir slavenā ostas pilsēta, kuru paši itāļi dēvē par „Austrumu vārtiem”. Tā joprojām ir viena no svarīgākajām ostām, jo tās tirdzniecības ceļi ved uz Grieķiju un Tuvajiem Austrumiem. Pilsētā ir virkne viduslaiku un Romas perioda kultūras pieminekļu un arhitektūras ēku. Galvenās apskates vietas ir divas pilis: Švābu pils un Aragonas pils, bet pilsētas simbols – Senās Romas baltā marmora kolonnas. Savu sākotnējo izskatu ir saglabājusi tikai viena no kolonnām, bet otrās kolonnas ruīnas tika nodotas Leče, no tās izveidojot Sant-Oronzo kolonnu.
Brīvs laiks.
Došanās uz lidostu. Lidojums Bari – Rīga (~20:00)
Ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:
Lidojums Rīga – Bari – Rīga
Rokas bagāža līdz 5 kg
Nododamā bagāža līdz 20 kg
4 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Grupas vadītāja pakalpojumi
Transporta apkalpošana ceļojuma laikā
Ekskursijas programma „Alberobello – Kastelāna grota” (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi ~16 EUR)
Ekskursijas brauciens uz Ostonu un Matēru
Apmaksāts uz vietas:
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
Papildus varat iegādāties:
Ekskursijas brauciens uz Brindizi un Leče 45 EUR
Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos viesnīcā 100 EUR

Svarīga informācija:

  • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
  • Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
  • Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
  • Fiksētas vietas autobusā – 15 eur – pēc pieprasījuma
  • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
  • Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
  • Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
  • Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
  • Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
  • Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti

Tūroperators: Interluxtravel